Permanentný make-up obočia má vykorigovať drobné nedostatky, asymetriu prirodzeného obočia a ušetriť vám čas, ktorý každý deň venujete maľovaniu vášho obočia. Permanentný make-up má pôsobiť prirodzene a jemne, nemá byť extrémne výrazný, nemá mať zvláštny ani nijak extrémny tvar. Obočie na tvári ženy robí veľa a preto sa dobre rozhodnite, komu sa zveríte do rúk.

Obočie čiarkovaním – tzv. Microblading, kde výsledný efekt tetovaného obočia je docielený pomocou čiarok,
Púdrové obočie – plne kolorované obočie bez ohraničenia so začiatkami dostratena
Kombinované obočie – výsledný efekt tetovaného obočia je docielený pomocou čiarok, na začiatku obočia + tieňovaním

Tetované miesto sa vydezinfikuje, následne sa nanesie anestetický krém . Po jeho pôsobení sa predkreslí požadovaný tvar obočia. Predkreslené obočie si skontrolujete a ak s ním budete 100% spokojná a stotožnená, prejde sa na samotné tetovanie. Podľa potreby sa aj počas tetovania môže použiť anestetikum na už narušenú pokožku.
Počas a po zákroku môže dôjsť k sčervenaniu, opuchu pokožky a miernej asymetrii. Prvé obočie, ktoré sme dotetovali už odpúcha a druhé je tesne po tetovaní čerstvo opuchnuté. Tetované miesto môže byť trochu bolestivé a citlivé.

Intenzita pigmentu je maximálna hneď po úkone (niekedy až príliš tmavá). Niekoľko dní po aplikácii farba vybledne, stráca sa približne 30-60% pigmentu, v závislosti od viacerých faktorov ako je typ pokožky, imunitný systém, hormonálna rovnováha, lymfatický systém , celkového zdravotného stavu a vašej následnej starostlivosti o tetovanú oblasť.
Ako prebieha hojenie
Hneď po úkone je potrebné, aby ste sa rukami nedotýkali svojho obočia, kým sa pokožka neuzavrie.
Potom je potrebné si natierať tetované miesto bepanthen krémom tenkou vrstvou podľa potreby až do zahojenia.
Nevystavovať tetované miesto priamemu slnku alebo soláriu, nenavštevovať saunu, bazény, more, a to počas jedného mesiaca po aplikácii PMU. Na tetované miesto nepoužívať žiadny make-up (ceruzky na obočie, tiene na obočie…) až do zahojenia. Chrastičky neodlupovať!
Po aplikácii permanentného make-upu je potrebné počítať s opuchom začervenaním a s miernou asymetriou. Vytvoria sa chrastičky, ktoré sa nesmú násilne odstraňovať, ale nechať samovoľne odpadnúť, aby nedošlo k vypadaniu pigmentu z kože a zjazveniu tetovaného miesta.
Životnosť PMU je veľmi individuálna. V priemere vydrží od pol roka do cca 2 rokov, v niektorých prípadoch aj viac. Ale platí, že PMU je dočasná záležitosť, nie trvalé tetovanie ani tetovanie na niekoľko rokov.
Najideálnejším obdobím na tetovanie je čas od konca septembra do konca apríla/máj. V týchto mesiacoch nie je slnko intenzívne.
Pozrite si Galériu našich prác TU.
.
.